Můj začátek podnikání

Začátek podnikání může být hodně napínavý a také, že byl

Štěpánka Horák Voborníková

26. 9. 2022
Obsah článku

Začátek každého podnikání je vždy napínavý. Při zpětném pohledu jsem za takový začátek podnikání vděčná. 

Brzy to bude 12 měsíců, co jsem začala podnikat na plný úvazek.

Rozhodnutí dát výpověď bylo jedno z největších v mém životě a taky mi patřičně obrátilo život vzhůru nohama.

Všechno to začalo nenápadně

Podnikala jsem už při zaměstnání, ale jen po večerech. Takový náznak toho, že bych mohla tvořit weby na plný úvazek bylo to, když jsem si potřebovala zkrátit úvazek v zaměstnání, abych měla více času na tvorbu webů.

Pak jsem se rozhodla splnit si svůj sen a dát výpověď. Můj odchod ze zaměstnání byl pro mě ale malinko náročný na práci s mými myšlenkami. 14 dní potom, co jsem dala výpověď, totiž moje firma oznámila, že končí. 14 dní, které mi změnily život a můj mindset. Pro mě to totiž znamenalo, že jsem nedostala žádné odstupné. Ve firmě jsem byla 9 let, ale výpověď jsem dala sama. Když firma oznámila konec, spočítala jsem si, kolik mě těch 14 dnů stálo a zaplakala jsem. Pokud bych tu výpověď nedala, měla bych do začátku podnikání od firmy příjemný kapitál.

Neumím prodávat, ale…

Po pár dnech, kdy jsem se z této situace musela trochu probrat a srovnat si v hlavě, že je to vlastně pro mé dobro, jsem se pořádně opřela do sociálních sítí a prodeje a začala na sobě makat. Například jsem si musela odstranit blok “být vidět”. Takže žádná prokrastinace s balíkem peněz za zády, ale skok rovnýma nohama do podnikání a učit se prodávat své knowhow. 

Podnikání jsem rozjela i pomocí konzultace s byznys mentorkou, která mi nalila čistého vína. Řekla mi co a jak mám udělat. Samozřejmě vše jsem potřebovala udělat podle svého, autenticky. Jinak to ani neumím.

Našla jsem tu správnou pomoc

Neuvěřitelně jsem vyrostla pod křídly Hanky Grmelové. Hanka mě postupně rozebrala na atomy a poskládala opět do mého lepšího já. Díky ní vidím své já v jeho pravé podobě a vím, že je vše v pořádku tak, jak je.

S Hankou stále na sobě pracuji, pokračujeme dál. Docela by mě zajímalo, jak jsem působila na začátku a jak působím teď. Osobně to vnímám tak, že se s každým setkáním přibližuji stále více k mému já. 

Baví mě se stále posouvat

Neuvěřitelně mě baví vzdělávat se i profesně. Děkuji za možnost mentoringu u Andrei Grigerové, kde jsem mohla ještě více proniknout do jedné z mých vášní — fontů

Tvorba webů má hodně velký záběr, je to kousek grafiky, celé UX, kódování, a testování, projektový management, SEO, copywriting a branding… učím se od nejlepších a účastním se všech možných školení a učím se učím dál a dál. Mým velkým vzorem je například Ondřej Dušek.

Nikdy neříkám nikdy

Musím říct, že ten pocit být sama sebou a nemuset chodit do zasedačky na schůzky, je k nezaplacení. Už bych neměnila. Já vím „nikdy neříkej nikdy“. Nevím, jaká situace nastane a co mě v životě potká. Kdo ví, jaké má se mnou Vesmír plány… uvidíme.

 

Vážím si toho a jsem hrdá na to, co jsem vytvořila. Vážím si všech klientů, které jsem měla a mám a kteří se ke mě vracejí a posílají mi další klienty.

 

Kdo cítíte, že byste chtěli podnikat (se vším dobrým i zlým, co to přináší) a jen trochu můžete, jděte do toho.

Pokud také podnikáte a potřebujete pro své podnikání webové stránky, ozvěte se mi a najdeme cestu i pro vás a váš web. 

„TA SVOBODA, UPŘÍMNOST A MOŽNOST JÍT
SI ODPOLEDNE LEHNOUT, JE NEJVÍC!“

Štěpánka Horák

MOJE HODNOTY • tvorba webu • terapie webu • Štěpánka Horák Voborníková • web pro sólo podnikatele a malé firmy
Přejít nahoru