Jak vznikl můj webový ateliér

Proč zakládám WEBOVÝ ATELIÉR, jak to celé bude probíhat a kdo mi pomohl vymyslet název?

Začátek mé touhy někoho školit, předávat někomu informace, se u mne traduje od roku 2006, kdy jsem nastoupila do jedné velké banky na pozici, která měla v náplni práce organizovat školení pro prodejce hypoték. Školení probíhalo každý měsíc a trvalo týden. Tehdy jsem měla se školením premiéru, a byla jsem z toho patřičně ve stresu. K prvnímu dni prvního školení se váže ještě vtipná historka s porodem mojí kamarádky a zapomenutým klíčem. Ale o tom až jindy.

Tehdy (časově se pohybujeme těsně po tom porodu) jsem zjistila, že pomáhat někomu naučit se pracovat se systémem nebo pochopit princip fungování nějaké problematiky, mě hodně baví a že mi to jde. Ráda jsem potkávala další školitele, pozorovala posluchače, jak reagují, dělala přestávky, když začali lidi “umírat”, hlavně, muselo být o všechny postaráno, aby měli co jíst a pít… a tak jsem si pak v každém zaměstnání „vynutila“, že budu něco školit, cokoliv.

Hned na začátku svého podnikání jsem věděla, že v tom chci pokračovat. Dokonce jsem párkrát vypustila do světa informaci, že budu dělat kurzy, ale pořád to nebylo ono. Nějak jsem to neuměla uchopit. Nechtělo se mi točit videa „do šuplíku“, a pak je prodávat. Baví mě ta přímá komunikace s lidmi. Potřebuji se lidí vyptat, jaký je příběh jejich webu a dávat jim ty informace, které potřebují zrovna oni a v tuto chvíli. Baví mě reagovat na jejich otázky a připomínky. A i když teď probíhá u mě všechno online, pro mě je to živé.

terapiewebu tvorba webu stepankahorak webovy atelier

A jak tedy vznikl ten WEBOVÝ ATELIÉR? Jednou jsem poslouchala rozhovor s Davidem Vávrou (kterého si velmi vážím) a on tam mluvil o ateliéru na umělecké škole. Zrovna jsem uklízela (to mi chodí nápady, stejně jako když cestuju nebo se sprchuju) a skočilo mi do hlavy „WEBOVÝ ATELIÉR“. Znáte ten pocit, kdy víte, že je to ono… a toto bylo „ono“.

V tu mikrovteřinu jsem věděla, že to budu dělat formou živých přenosů, že to bude pro malou skupinku žen podnikatelek a bude to tak, jako v uměleckém ateliéru — naučím techniku, ukážu možnosti, ale vyjádření a realizace uměleckého díla, to je už na samotných studentech-umělcích. Pak kolikrát stačí položit jen tu správnou otázku, nad kterou se student zamyslí, něco málo odebere nebo přidá a dokonalé dílo je na světě. A tak to bude i v mém WEBOVÉM ATELIÉRU. Ukážu cestu, možnosti, podpořím, pomůžu. A protože budeme v malém počtu, budu se moct opravdu věnovat každému individuálně. Budeme řešit konkrétní problémy a ukazovat, co zrovna bude potřeba. 

 

Moc se na to těším. Věřím, že se sejde skvělá skupina žen a vytvoříme krásné, funkční a do detailu promyšlené weby. Mám z toho husí kůži a to je dobré znamení. Tak pojď si se mnou vytvořit vlastní web www.webovy-atelier.cz.

Už teď vím, že až skončí pravidelné živé přenosy se studentkami, tak se mi po nich bude stýskat.

Štěpánka Horák

Sdílení je radostí…

Další blogové články k tématu

Přejít nahoru