Jak vznikl webový ateliér

Proč jsem založila webový ateliér a kdo mi pomohl vymyslet název?

Štěpánka Horák Voborníková

29. 9. 2022
Obsah článku
Přehrát video o WEBOVÝ ATELIÉR • tvorba webu • terapie webu • Štěpánka Horák Voborníková • web pro sólo podnikatele a malé firmy

To, že mě baví školit jsem zjistila v roce 2006, kdy jsem nastoupila na pozici, která měla v náplni práce právě i školení. Tehdy jsem měla se školením premiéru, a byla jsem z toho patřičně ve stresu. Vlastně už tam začal vznikat můj webový ateliér. 

K prvnímu dni prvního školení se váže ještě vtipná historka s porodem mojí kamarádky a zapomenutým klíčem. Ale o tom až jindy.

Začátky mé touhy školit

Tehdy (časově se pohybujeme těsně po tom porodu kamarádky) jsem zjistila, že pomáhat někomu naučit se pracovat se systémem nebo pochopit princip fungování nějaké problematiky, mě hodně baví a že mi to jde. Ráda jsem potkávala další školitele, pozorovala posluchače, jak reagují, dělala přestávky, když začali lidi „umírat“, hlavně, muselo být o všechny postaráno, aby měli co jíst a pít… a tak jsem si pak v každém dalším zaměstnání „vynutila“, že budu něco školit, cokoliv.

Chvíli trvalo, než jsem přišla na to „jak“

Hned na začátku svého podnikání jsem věděla, že v tom chci pokračovat. Dokonce jsem párkrát vypustila do světa informaci, že budu dělat kurzy, ale pořád to nebylo ono. Nějak jsem to neuměla uchopit. Nechtělo se mi točit videa „do šuplíku“, a pak je prodávat. Baví mě přímá komunikace s lidmi. Potřebuji se lidí vyptat, jaký je příběh jejich webu a dávat jim ty informace, které zrovna potřebují v tuto chvíli. Baví mě reagovat na jejich otázky a připomínky. A i když teď probíhá u mě všechno online, pro mě je to živé.

A jak tedy vznikl ten webový ateliér?

Jednou jsem poslouchala rozhovor s Davidem Vávrou, kterého si velmi vážím a v rozhovoru David mluvil o ateliéru na umělecké škole. Zrovna jsem uklízela (to mi chodí nápady i samy od sebe, stejně jako když se sprchuju) a skočilo mi to hned do hlavy: „WEBOVÝ ATELIÉR“. Znáte ten pocit, kdy víte, že je to ono… a toto bylo „ono“. A samozřejmě jsem se hned běžela podívat, jestli je volná doména. Ale to je už jiný příběh a jeden z fuckupů mého podnikání. 

Jak to ve webovém ateliéru probíhá?

V tu mikrovteřinu, kdy mi do hlavy skočil název „webový ateliér“, jsem věděla, že to budu dělat formou živých přenosů, že to bude pro malou skupinku žen podnikatelek a bude to tak, jako v uměleckém ateliéru - naučím techniku, ukážu možnosti, ale vyjádření a realizace uměleckého díla, to je už na samotných studentech-umělcích. Pak kolikrát stačí položit jen tu správnou otázku, nad kterou se student zamyslí, něco málo odebere nebo přidá a dokonalé dílo je na světě.

A tak to je i v mém WEBOVÉM ATELIÉRU. Ukážu cestu, možnosti, podpořím, pomůžu. A protože jsme v malém počtu, mohu se opravdu věnovat každé ženě individuálně. Řešíme konkrétní problémy a ukazuji, co je zrovna potřeba.

Moc se na každé vysílání těším. Vždy se sejde skvělá skupina žen a vytváříme krásné, funkční a do detailu promyšlené weby. Jen, když to teď píšu, tak mám z toho husí kůži a to je dobré znamení.

A pokud se na vlastní tvorbu webu necítíte a potřebujete pro své podnikání webové stránky, ozvěte se mi a najdeme tu správnou cestu i pro vás a váš web. 

„Už teď vím, že až skončí pravidelné živé přenosy se studentkami,
tak se mi po nich bude stýskat.“

Štěpánka Horák

TERAPIE WEBU • tvorba webu • terapie webu • Štěpánka Horák Voborníková • web pro sólo podnikatele a malé firmy
Přejít nahoru